Akce

VÁNOČKA-ZMĚNA

10. prosince 2014 v 19:08 | Haňa
Holčiny, je ZMĚNA!
Vánočka měla být v pátek 19.12.,ale bude už ve čtvrtek 18.12. a to od 16:00 cca do 17:30.
S sebou: dáreček-jo vidíte, to musíme ještě spáchat!, cukroví(pls:))
Wevíííí, popř Jani,Ani, dejte to pls na blog co nejdřív malým holkám
Díky
p.s.-Malým holkám ještě s sebou ŠÁTEK, TEPLÉ OBL..DÍK MOC :)

Zahajovací oddílovka 5. 9. 2014

29. srpna 2014 v 20:27 | Elis
Začíná nový školní rok a tak i my, skautky, do tohoto roku vstupujeme první oddílovou akcí - zahajovačkou.

Uskuteční se v pátek 5. 9. 2014 v 16h. na faře Blahoslavené Panny Marie a končit bude v 17:30. Kromě toho, že se po prázdninách konečně všechny sejdeme, se na této akci dozvíte spoustu nových informací - změny v konání družinovek, obměnu některých rádců a například i jaké akce jsme si pro vás na tento školní rok připravily. Doufám, že se k nám připojí i nové členky :)

Prosím o dochvilnost :)
Eliška

Zahajovačka!!!

24. srpna 2014 v 22:42 | Šmudlinka

Milá děvčata, čeká nás nový skautský rok a s tím i zahajovací oddílovka, která se koná:
5. 9. 2014 v 16.00 hod.

Tak nezapomeňte dojít, už se na vás těšíme! :-)

24. duben

25. dubna 2014 v 21:58 | Trpajzlik
24. dubna jsme pod vedením Wevy zkoušely opravdovost našeho skautského odhodlání. Hledaly jsme Masaryka a podobná individua a s obecenstvem velkého námka jsme prováděly náš táborový večer pod velením Emči, kdy nechyběla ani imaginární výprava na latrýnu. Velké poděkování patří Wevě.
Fotky jsou zde.

PS: Kdo má lepší pamět a slovní zásobu, toho prosím o přepsání.Dík

IVANČENA!!!

19. dubna 2014 v 12:12 | Kamča
Ahoj holky :)

V sobotu 26.4. jedete VŠECHNY na výpravu. Náš cíl je mohyla v Beskydech, ale kdo ví, kde nakonec skončíme :D. Nicméně, sraz je v 6:30 na vlakovém nádraží. S sebou si vezměte 200 Kč na jízdné, pláštěnku, vhodnou obuv a oblečení, jídlo na celý den (ty prozřetelnější na týden až 14 dní) a šátek (nebo kroj). PŘEDPOKLÁDANÝ návrat: 19:35 opět na vlakovém nádru.

Veškeré dotazy směřujte na naši non-stop infolinku 774848980 nebo pište na k.zahradnickova@outlook.com

EDIT: veškeré dotazy TÝKAJÍCÍ SE VÝLETU NA IVANČENU V ROCE 2014 - nejsem teta Sally!

Den sesterství

22. února 2014 v 20:02 | Trpajzlik
Asi takhle....Ve tři hodiny se nás pár (!) sešlo v klubovně a začali jsme jak jinak než kolečkem a modlitbou. Následovně jsme luštily Modráskovi šifry, ve kterých jsme si připomněly, proč vlastně slavíme Den sesterství a kdo to neví (styďte se !), tak v tento den se narodil zakladatel světového skautingy Robert Baden Powell a jeho žena Olave Baden Powellová v tentýž den.
´´Shlédli´´jsme výstupy nás v podobě pantomimy, a pak jsme pod vedením Líši hrály Šibenici a hádaly jsme po postupném odkrývání čtverečků, kdo je na fotce. Děkujeme Líši a Aničce M. za program :)

Found by an accident

21. listopadu 2013 v 19:36 | Guess who ;)
Tož se na to mrkněte

Ohlédnutí za svíčkovým odpolednem

6. listopadu 2013 v 20:20 | Píďa & Gabra
Bylo to tak... V 15:30 jsme dorazily k branám naší klubovny, ale místo klidného přivítání nás čekala procházka hrůzostrašnou uličkou (kolem se válely useknuté hlavy a lebky... dobře, hlava tam byla jen jedna :) a akční světlušky nás dotáhly do královského dračího doupěte. Tam nás vysvobodila sličná Weva a dala nám papírek na hru. Pár náletů světlušek proběhlo i později, ale ty už nebyly tak kruté :) Po zahájení a vyřízení oddílových záležitosti jsme se usadily kol stolu a vyrobily jsme si úžasné svícínky jen pomocí skleničky, papíru, nůžek, lepidla a provázku... :)
Následovala velmi napínavá hra, ve kterém jsme musely zachránít malilinkaté kralovství v horách od kruté a zlé tmy, která jej pohltila. Plnily jsme zákeřné úkoly (společné vázání ambuláku, vymýšlení básně, sirkové hlavolamy a kreslení poslepu) a postupně rožíhaly svíčky podle určených souřadnic. Obrázek ze zapálených svíček nám po splnění všech úkolů ukázal, že se nám podařilo do královstvíčka opět navrátit radost. A z toho jsme měly i my radost. Dík, že jste došly :)

Ekovýprava

23. září 2013 v 13:14 | Trpajzlik
Jak to vypadalo na Cimburku?
V 9:00 jsme se sešli na autobuskovém nádru, odkud jsme jeli BUSem do Koryčan.Bylo nás 10 plus Vlček, Líša a Čiko:)
Vystoupily jsme v Koryčanech na zastávce u autiservisu, pak jsme ještě skočily do obchodu, kvůli velké spotřebě jídla a jídla nebylo:).
Nakonec jsme se konečně vydali na Cimburk, šli jsme nejdřív takovou uličkou mezi ploty:) a pak jsme přešli do lesa, kde jsme třídili odpad podle toho, co se jak dlouho rozkládá.
Pak jsme šli, šli a šli, ke konci cesty asi 300metrů se nám rozpršelo, ale zvládly jsme si zahrát ještě hru Jelen, no a došli jsme na Cimburk, kde nám Líša udělala průvodce.Prošli jsme se po hradě, vyfotily jsme se družinky spolu a vydaly se na zpáteční cestu.Jenomže, aby to nebylo tak lehký, tak hned, co jsme vyšli, začalo pršet.Tak jsme na sebe navlíkly, všechno, co jsme měly na sebe a šli jsme :)
Nakonec jsme došli do Koryčan, kde jsme šli kolem té nejlepší lékárny s těmi nejhezčíc umytými okny(umývala je Evička:))
Na zastávce jsme si ještě zahrály takovou seznamku, nasedli do BUSu a jeli domů:)

Vršky

17. září 2013 v 20:04 | Trpajzlik
Nazdar holky, mám pro nás něco, co není až tak tak náročný, ale pomůže to celkem dost:
Čili:
Bylo nebylo na jedné planetě jménem Země existuje jedna země, která není až tak velká, ale doufáme, že docela "významná"
a té zemi se lidově říká Česko. A v tom Česku je hodně malých, škaredých vesniček, ale i hodně velkých a krásných velkoměst a u jednoho ne zas tak velkého města, které domorodci nazývají Kroměříž nebo Kromcl, Krompl apod:),
žije jedna maminka s tatínkem, kteří mají syna Lukáška a další děti, no a ten Lukášek je moc hodný a šikovný kluk jenomže to není tak růžové, jak to vypadá.Ten Lukášek má vzácnou nemoc,teda myslím a nemůže chodit.Chystá se na jednu operaci, která (ostatně jako skoro všechny operace) není za krásný úsměv,ale něco to stojí a to celkem hodně dost. No a jak my,pouzí domorodci města Kroměříže můžeme Lukáškovi pomoci? To je otázka, ale my si víme rady:)Ano Pepi:)
Kdo by chtěl něco pro Lukáška něco udělat, tak tady je jeden typ, který opravdu není náročný:
Až si koupíte svou oblíbenou Mattoni nebo Hanáckou kyselku, nebo nějaký nápoj, který Vám chutná, a až z něj nezbude ani kapička a Vy budete mířit k nejbližšímu koši, vzpomeňte si na příběh o Lukáškovi, který nemůže chodit a třeba díky
Vám budou vybrány peníze na onu operaci. Odšrubujte víčko z PET lahve a schovejte si ho do batohu, v klubovně ,v co nebližší možné době bude stát krabice,nebo něco,kde se budou ony vršky shromažďovat.Pomožte Lukáškovi a jeho rodině,která musí vyčarovat 10 tun,jistě chápete.Děkujeme všem dárcům:)Děkujeme předem
 
 

Reklama